Anneler İçin

Alt Bakımı

Yeni doğan bebeklerin cildi çok hassastır, bu yüzden de en ufak bir etkileşimden ciltleri pişik olup kızarabilir. Cildi pişiklerden korumak için altının uzun süre ıslak veya dışkılı bırakılmaması ve kullanılan bezlerin temiz ve uygun nitelikte olması gerekir. İdrar ve dışkının ciltle teması cilt tahrişinin en büyük sebebidir.

Yeni doğan bebeğiniz, günde 6-8 kez altını kirletebilir. Bez kirlenince hemen değiştirerek bebeğinizin pişik olmasını veya cildinin tahrişini engelleyebilirsiniz. Bebeğinizin altını hijyenik ıslak mendille silebilir, çok kirlenmişse yıkayabilirsiniz. Bebeğinizin altını değiştirmeden önce ve sonra ellerinizi sabunla yıkamak hem sizin sağlığınız, hem de bebeğinizin sağlığı açısından önemlidir.

Bebeğinizin altını değiştirmek için bebeğinizin altını açıp, bir elinizle ayak bileklerinden kaldırın ve kirli bezi bebeğinizin poposundan alın. Temiz bir bez alıp, tekrar bebeğinizin ayak bileklerinden kaldırıp bezi altına serin. Bezin nasıl bağlanılacağını görmek için bebek bezi bölümüne bakabilirsiniz.

Kız çocuklarda dışkının içerdiği mikropları idrar yollarına bulaştırmamak için temizlik daima öncen arkaya doğru yapılmalıdır.


Anasayfa   Kurumsal   Ürünlerimiz   Anneler İçin   Pratik Bilgiler   SSS   Ürün Özellikleri   Nerede Satılıyor?   Kariyer  Bayi Başvuru Formu   İletişim

© Copyright 2011 Sevinçler Grup