Anneler İçin

Göbek Bakımı

Anne karnındaki bebek doğuncaya kadar tüm ihtiyaçlarını göbek bağı sayesinde annesinden karşılar. Bebeğin dünyaya gelmesiyle göbek bağı işlevini yitirir, fakat hayati önem taşımaya devam eder. Dışarıyla direk bağlantılı olduğundan enfeksiyon riski vardır.

Bunu önlemek için göbek kordonunun her bez değişiminde alkol, batikon veya doktorunuzun önerdiği başka bir solusyona batırılmış kulak temizleme çubuğuyla silinmek suretiyle temizlenmesi gerekir. Göbek düşene kadar bebeğinizin bezini göbek kordonu dışarda kalacak şekilde bağlayın ve temizleme işlemini göbek düşünceye kadar tekrarlayın. Yeni doğmuş bir bebeğin göbeği ortalama 1-2 hafta içerisinde düşer. Göbek düştükten sonra bebeğinize banyo yaptırın.

Göbek bağının çevresinde iltihap sızıntısı, kanama veya kızarıklık olursa mutlaka doktorunuza başvurun. Göbek bağı düştükten sonra bu bölgeyi her gün kaynamış ılık su ve pamukla silip iyice kurutmalısınız.


Anasayfa   Kurumsal   Ürünlerimiz   Anneler İçin   Pratik Bilgiler   SSS   Ürün Özellikleri   Nerede Satılıyor?   Kariyer  Bayi Başvuru Formu   İletişim

© Copyright 2011 Sevinçler Grup